Czym kierować się przy wyborze wykonawcy prac brukarskich?

by admin
2 lata ago
311 Views

Nawierzchnia z kostki brukowej czy też kamienia to sposób na estetyczne i jednocześnie nowoczesne wykończenie podjazdów, tarasów, czy też terenów wokół firm. Choć pozornie w ich układaniu nie ma żadnych trudności, z upływem czasu widać różnice pomiędzy realizacją prac przez fachowca a miejscami, w których działał początkujący brukarz. Czym kierować się przy wyborze wykonawcy prac brukarskich?

Jaka powinna być dobrej jakości kostka brukowa?

Pierwszą rzeczą, po której poznać można doświadczonego brukarza, jest sposób ustalania realizacji zleconych prac. Poza samym wyborem kształtu kostki, jej koloru i układanego wzoru, ważne jest dobranie materiału bazowego i odpowiednio do sposobu użytkowania terenu przygotowanie gruntu. Nierzadko poza samym ułożeniem kostki konieczne jest wykonanie niwelacji terenu, systemu odwodnień, oraz odpowiedniej jakości podsypki, czy też warstwy stabilizującej grunt. Biorąc pod uwagę samą kostkę brukową, warto wiedzieć, że w zależności od natężenia ruchu jedne będą nadawały się do wykonania tarasów i chodników pieszych, drugie na parking dla aut osobowych, a jeszcze inne na place magazynowe, po których uczęszczać będą auta tonażowe. Dobry brukarz na podstawie informacji od klienta dobierze odpowiednią grubość materiału wykończeniowego. Kostki brukowe bowiem dostępne są w czterech różnych grubościach od 4 cm do 10 cm.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brukarza?

Profesjonalni brukarze oferujący usługi układania kostki brukowej działają według opracowanego projektu, dzięki czemu klient ma kontrolę nad poprawnością przebiegu robót, ich planowym zakończeniem. Aby nawierzchnia z kostki wytrzymała duże obciążenia, niezbędne jest przed jej położeniem użycie specjalistycznych maszyn, które zagęszczą podłoże. Prace brukarskie warto zlecić firmie, nie tylko tej polecanej przez znajomych, ale przede wszystkim tej, o której opinie potwierdzać będą jej profesjonalne podejście do pracy, uczciwość, terminowość i solidność działania.