Zakładanie ogrodów przydomowych i ich pielęgnacja | Warszawa

PIELĘGNACJA I ZAKŁADANIE OGRODÓW PRZYDOMOWYCH NA TERENIE WARSZAWY I OKOLIC

Dla wielu posiadaczy domów jednorodzinnych prawdziwą dumą są ogrody. Pielęgnacja przestrzeni zielonych może być jednak czasochłonna i problematyczna. Wykonujemy wszystkie prace związane z kompleksową opieką nad roślinami, a także całym otoczeniem domu – stawiamy altany, aranżujemy oczka wodne, budujemy szklarnie, układamy podjazdy. Nasza opieka nad roślinami jest całoroczna – zajmujemy się ich sadzeniem, podlewaniem, nawożeniem, a także zabezpieczeniem na okres zimowy.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie pielęgnacji ogrodów. Działamy na terenie Warszawy oraz okolic i zapewniamy kompleksowe prace związane z utrzymaniem terenu wokół posesji. Świadczymy usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Zajmujemy się nie tylko dbaniem o istniejące przestrzenie zielone, lecz także zakładaniem ogrodów przydomowych od podstaw.

 

ogród_

Zakładanie ogrodów przydomowych

Nasi specjaliści wykonują wszelkie niezbędne czynności związane z profesjonalnym założeniem ogrodu przydomowego oraz jego późniejszą pielęgnacją. W ofercie posiadamy również usługę planowania przestrzeni zielonej. Pomagamy też w budowie altan i tarasów, a także układaniu podjazdów. Zajmujemy się więc kompleksowo przestrzenią wokół posesji.

Projektujemy również oczka wodne, szklarnie oraz nowoczesne, w pełni zautomatyzowane systemy zraszania, dzięki którym Państwa rośliny, a także trawnik będą zawsze nawodnione. Zakładając ogród, montujemy również ekologiczne i bardzo praktyczne oświetlenie solarne wokół ścieżek. Układając projekt ogrodu, dobieramy roślinność pod kątem różnych czynników, w tym rodzaju gleby, położenia działki, czy też jej nasłonecznienia. Wszystkie możliwości konsultujemy z klientem.

Usługi pielęgnacji ogrodów

Dzięki dużej wiedzy z zakresu ogrodnictwa i pielęgnacji roślin dokładnie wiemy, czego potrzebują rośliny pozostawione pod naszą opieką. Nawozimy oraz przycinamy drzewa i krzewy, odchwaszczamy ścieżki, alejki brukowe, a także ogródki warzywne. Przygotowujemy cały teren do zimy, a także zabezpieczamy rośliny tak, by mogły bezpiecznie przeczekać niekorzystną porę roku i rozkwitnąć na wiosnę. Montujemy również wszelkiego rodzaju udogodnienia takie jak automatyczny system zraszania, które ułatwiają opiekę nad ogrodem.

Dbamy nie tylko o rośliny, ale również o elementy dekoracyjne takie jak altany. Zajmujemy się ich impregnacją, by jak najdłużej służyły właścicielom. Naprawiamy również szklarnie i systemy zraszające w razie ich uszkodzenia.

Formujemy krzewy oraz drzewa, odpowiednio je przycinając i nadając im elegancki kształt. Naszym celem jest stworzenie funkcjonalnego, ale przede wszystkim pięknego ogrodu, który będzie cieszył oko i zapewni wspaniały wypoczynek. Pomagamy w rozbudowie przestrzeni o kolejne rośliny czy elementy dekoracyjne.

Podsumowując, w naszej ofercie znajdą Państwo m.in.:

 • montowanie zraszaczy,
 • projektowanie ogrodów,
 • zadbanie o ścieżki oraz elementy związane z dekoracją,
 • montaż i rozmieszczenie oświetlenia,
 • czyszczenie oczek wodnych,
 • planowanie tarasów,
 • renowację tarasów drewnianych oraz ogrodzenia,
 • zabezpieczanie drewnianych elementów, takich jak przęsła ogrodowe,
 • malowanie ogrodzeń,
 • przycinanie krzewów oraz drzew,
 • przygotowanie drzew i krzewów na chłodniejsze dni.

Dlaczego warto nam powierzyć założenie ogrodu?

Jako firma zajmująca się pielęgnacją i fachowym zakładaniem ogrodów przydomowych w Warszawie, współpracujemy z wieloma specjalistycznymi sklepami ogrodniczymi. Dobieramy odpowiednie krzewy oraz kwiaty do każdego typu aranżacji. Staramy się tak wyeksponować wybrane przez klientów rośliny, by podkreślały walory estetyczne terenu. Tworzymy ogrody, które są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają wielu godzin pracy, ale dają oszałamiający efekt.

Wraz z klientami ustalamy harmonogram pielęgnacji ogrodu. Wykonujemy niezbędne prace konserwatorskie drewna, które ochronią je przed takimi czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie UV oraz skrajne temperatury. Używane przez nas środki skutecznie chronią drewno przed niszczeniem i ciemnieniem.

Koszt pielęgnacji ogrodu

Cena usługi pielęgnacji ogrodu ustalana jest indywidualnie. Koszt uzależniony jest od ilości prac, jakie wykonywane są podczas wizyty naszego specjalisty do spraw konserwacji i pielęgnacji przestrzeni zielonych. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów o obszernej wiedzy z zakresu ogrodnictwa i wieloletnim doświadczeniu.

Zapraszamy do kontaktu – dostarczymy Państwu wszelkich niezbędnych szczegółów. Stwórzcie z nami ogród marzeń!