Awarie hydrauliczne – jakie pojawiają się najczęściej?

by admin
2 lata ago
317 Views

Instalacje hydrauliczne w naszych domach mają ogromne znaczenie. Przede wszystkim odpowiadają za nas komfort, bo dziś już większość z nas nie pamięta domów bez łazienek, ze studnią na podwórku oraz wychodkiem za domem. Jednak musimy sobie zdawać sprawę, że hydraulika może się również psuć, a usterki najlepiej naprawiać na bieżąco. Co psuje się najczęściej?

Jakie usterki hydrauliczne pojawiają się najczęściej?

  1. Zatkana rura – to jedna z częstszych usterek hydraulicznych, przy których musimy zdecydować się na pomoc fachowca. Sytuacja taka może dotyczyć wanny, umywalki, sedesu lub zlewu. Powodem może tu być nieprawidłowo wykonana instalacja, jak również przedostanie się do niej czegoś, co nie powinno się tam znaleźć. Usługi hydrauliczne będą tu niezbędne, jeśli nie będziemy w stanie poradzić sobie z usterką samodzielnie.
  2. Cieknący kran – jeśli nie da się go w żaden sposób dokręcić i całe czas kapie i leje się woda, to będzie to miało wpływ na wysokość naszych rachunków. Przyczyn może być wiele, czasem wystarczy zaledwie wymiana uszczelki, jednak z pewnością warto zwrócić się o pomoc jak najszybciej.
  3. Zapowietrzone grzejniki – to również problem hydrauliczny, który może pojawić się już na początku sezonu grzewczego. Jeśli nie dopilnujemy tej kwestii, to nie będą one działać efektywnie, a co za tym idzie w domu będzie po prostu zimno.
  4. Pęknięta rura – taka awaria będzie niebezpieczna, po pierwsze można doprowadzić do zniszczenia naszego mieszkania, jak i tych, które znajdują się pod nami, a to będzie prowadzić do znacznych kosztów. Warto dbać o konserwację rur, bo z czasem ulegają one zużyciu.
  5. Niedziałająca spłuczka w toalecie – bywa że cały system przestaje prawidłowo działać, zbiornik się nie napełnia, woda nie spłukuje, co z pewnością nie jest przyjemne. Wówczas przyda nam się profesjonalna pomoc.

Co robić, gdy pojawiają się usterki hydrauliczne?

W miarę możliwości powinniśmy im zapobiegać, jeśli jednak to się nie uda pamiętajmy, aby działać jak najszybciej. Najlepiej zakręcić wodę i skontaktować się ze specjalistyczną firmą.