Wykończenie mieszkania w stanie surowym. Jak przebiegają prace?

by admin
2 lata ago
431 Views

Stan surowy to jeden z etapów budowy domu. Może być otwarty lub zamknięty. Otwarty oznacza, że wzniesione zostały ściany zewnętrzne i wewnętrzne, pobudowano kominy, zalano stropy oraz wykonano więźbę i pokrycie dachowe. Z kolei stan surowy zamknięty to dalszy etap prac, który bezpośrednio poprzedza rozpoczęcie prac wykończeniowych. Charakteryzuje się tym, że w obiekcie zostały zamontowane okna i drzwi, a do pomieszczeń zostały doprowadzone niezbędne instalacje. Sprawdź, jak krok po kroku wygląda wykończenie mieszkania w stanie surowym.

Przebieg prac od stanu surowego do wykończenia mieszkania

Po odbiorze mieszkania w stanie surowym pierwszym etapem prac powinno być zaplanowanie układu pomieszczeń lub zatwierdzenie stanu obecnego. To najlepszy moment na ewentualne przesuwanie lub wyburzanie ścian. Dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne projektowanie bądź też nie wiedzą, jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń, najlepszym rozwiązaniem może być rozpoczęcie współpracy z firmą remontową, która oferuje remonty mieszkań pod klucz. W Warszawie kompleksowe wykończenie wnętrz oferuje firma SAS BUD Radzyński. Załogę naszej firmy tworzą doświadczeni fachowcy oraz architekci wnętrz, którzy realizują nawet najbardziej wymagające projekty. Dzięki przygotowywanym przez nas wizualizacjom jeszcze przed wykończeniem można zobaczyć efekty remontu.

Po akceptacji układu mieszkania kolejne prace dotyczą zaplanowania instalacji. Przeniesienie gniazdek i kontaktów jest kluczowe dla montażu oświetlenia, ale i ogólnego komfortu domowników. Następnym etapem jest wykonanie tynków i wylewek oraz na życzenie klienta również podwieszanych sufitów. Dalsze prace dotyczą montażu podłogi. Po ułożeniu parkietu lub przyklejeniu płytek i zamontowaniu drzwi wraz z ościeżnicami można przejść do malowania. Dopiero po wyschnięciu ścian montuje się sprzęty i meble. Na tym etapie można zamknąć prace w ramach tzw. wykończenia pod klucz, gdyż mieszkanie jest gotowe do zamieszkania. Opcje premium oferowane przez firmy mogą jednak objąć także pełne wyposażenie mieszkania, nawet w najdrobniejsze detale.